A diákok túlnyomó többsége számára a matematika és a fizika tantárgyak a legnehezebbek, és emiatt nem is szeretik.
Kategória: Karrier
A gyors és hatékony álláskeresés titka
Sokak véleménye, hogy az álláskeresés könnyebb, mint valaha, mivel rengeteg álláshirdetés van a piacon. Pedig az álláskeresés is egyfajta munka, amit komolyan kell venni, és a feladatot nap mint nap el kell végezni. Ugyanakkor számos trükk van, amelynek ismeretében gyorsan és hatékonyan tudunk jó fizetést és feltételeket kínáló állást kapni.
Adózás külföldön végzett munka után
Hogyan kell adóznunk abban az estben, ha magyar vállalkozóként külföldön vállalunk munkát, vagy amennyiben külföldön is van vállalkozásunk?
Uniós munkavállalók jogai
Munkaidő Az EU munkajoga szerint a részmunkaidős vállalkozók ugyanolyan jogokat élveznek, mint a teljes munkaidőben dolgozók, így rájuk is vonatkoznak a munkaszüneti napok. A fiatal munkavállalókat, a terhes nőket és a kisgyermekes anyákat speciális EU munkajogi törvények védik.
Mi a teendő, ha külföldön elvész vagy lejár útlevelünk, személyink?
Ha a külföldön tartózkodó magyar állampolgár útlevele, illetőleg a külföldre utazáshoz felhasznált személyazonosító igazolványa a személyazonosság megállapítására alkalmatlanná vált, megrongálódott, lejárt, elveszett, vagy eltulajdonították, kérelmére a magyar konzuli tisztviselő: 1. hazatérés céljából ideiglenes magánútlevelet állít ki, vagy 2. külföldön való további tartózkodásához, tovább-, illetve hazautazásához ideiglenes magánútlevelet állíthat ki.
A külföldi munkavállalás 11 alapszabálya
Soha ne higgyen a túl csábító ajánlatoknak! Egy átlagos magyar munkavállaló külföldön rendszerint a minimálbért kapja (legalábbis ott, ahol van minimálbér), ez a nyugat-európai országok esetében kb. a magyar minimálbér ötszöröse. Ha szállást, vagy ellátást is kínál a munkaadó, annak ellenértékét a keresetéből általában levonja. Ha nem tisztázza előre a levonásokat és azok mértékét, könnyen…
Vásárlás az EU tagországaiban
Amennyiben az EU tagországai között utazik, semmiféle korlátozás nincs arra nézve, hogy mit vásárolhat, illetve mit vihet magával, amennyiben a megvásárolt terméket személyes használatra szánja.
Egészségügyi ellátás az EU tagországaiban
Ha valamely uniós állampolgár külföldi utazása során az EU valamely tagországában, Liechtensteinben, Izlandon, Norvégiában vagy Svájcban megbetegszik vagy baleset éri, akkor az államilag finanszírozott egészségügyi ellátáshoz az adott országban ingyenesen vagy kedvezményesen juthat hozzá.
Közúti közlekedés az EU tagországaiban
Bármely EU tagállamban kiállított gépkocsivezetői jogosítvány érvényes bármely másik EU tagország területén. Néhány tagállam előírja, hogy a gépkocsivezető az érvényes jogosítványon kívül az általa vezetett gépjármű forgalmi engedélyét is magánál tartsa.
Uniós segélyhívó számok
Az EU tagországaiban tett utazásunk során bármikor bajba kerülhetünk, és gyors segítségre lehet szükségünk. Ilyenkor úgy kell eljárnunk, mint idehaza: fel kell hívnunk a helyi rendőrség, mentők vagy tűzoltók segélyhívó számát. Amennyiben ezt nem tudjuk, jó megjegyezni az Európai Unió központi segélyhívó számát: 112